Sesja ciążowa w domu – Łódź

zakochana para na kanpie

Sesja ciążowa w domu – kiedy warto zdecydować się na sesję domową?

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety i jej partnera. Sesja ciążowa natomiast to jeden z najlepszych sposobów na zachowanie tego czasu w pamięci. Oglądając potem Wasze wspólne zdjęcia będziecie w stanie przywołać emocje, jakie Wam wtedy towarzyszyły. Warto więc zastanowić się, jak taka sesja ma wyglądać. Gdzie najlepiej będzie taką sesję wykonać. Każda kobieta znosi ciążę inaczej. Niektóre z nas w ostatnich miesiącach są w stanie jeszcze umeblować pokoik dziecka, biegać po sklepach i nie czują zmęczenia. Inne od połowy ciąży najchętniej by odpoczywały. To kwestia bardzo indywidualna. Natomiast chyba każda kobieta chciałaby ten wyjątkowy okres zapamiętać i mieć z niego pamiątkę na całe życie. Tu, na pomoc przychodzi fotograf rodzinny.

Sesja ciążowa może odbyć się w plenerze, na świeżym powietrzu, przy pięknym świetle. Jeśli przyszła mama czuje się na siłach aby spacerować, a pogoda nam dopisze zdjęcia na pewno będą magiczne.

Co jeśli nie chcemy być uzależnieni od pogody i nie możemy przewidzieć samopoczucia przyszłej mamy? Wtedy rozwiązaniem jest sesja domowa. Taka opcja daje nam poczucie komfortu i nie musimy się stresować pogodą. A co najważniejsze… jak mówi słynne powiedzenie – wszędzie dobrze,ale w domu najlepiej.

Domowa sesja ciążowa

Jeśli myślisz, że Twój dom lub mieszkanie jest za małe, za ciemne i nie nadaje się do katalogu wnętrz, to martwisz się niepotrzebnie. Robiłam zdjęcia w dużych jasnych domach jak i w małych ciemniejszych mieszkaniach. Nie ma to dla mnie większego znaczenia. Zapewniam Was, że światło i odpowiednią przestrzeń do zdjęć znajdę zawsze. Wasz dom to Wasze naturalne otoczenie, nie musi to być designerskie wnętrze pełne modnych akcentów. To Wasza przestrzeń, na jej tle będziecie wyglądać najbardziej naturalnie. Nie będę przecież przeprowadzać testu białej rękawiczki. To nie jest dla mnie ważne, skupiam się jedynie na tym co najważniejsze czyli na Was. Fotografując Was w Waszych domach mam też możliwość podglądania Was w codziennych sytuacjach, kiedy robicie sobie herbatę, przytulacie się na swojej kanapie, szykujecie pokoik dziecka. Atmosfera i otoczenie jest dla Was naturalne, więc po pewnym czasie zapominacie, że jestem obok i robię Wam zdjęcia.

Sesja ciążowa w mieszkaniu

Jako przykład takiej sesji chciałabym Wam pokazać kilka ujęć z domowej sesji ciążowej, którą miałam okazję ostatnio wykonać dla Asi i Marcina w ich mieszkaniu w bloku.

Zapraszam do portfolio, znajdziecie tam więcej zdjęć z sesji ciążowych