FAQ

faq

Wasze najczęstsze pytania

To jedno z najczęstszych pytań. Przede wszystkim – warto mieć dobre nastawienie, to połowa sukcesu. Jeśli boicie się, że nie jesteście fotogeniczni, nie umiecie pozować, niepotrzebnie. Na miejscu staram się stworzyć możliwie najlepszą atmosferę oraz warunki do dobrej współpracy. Z doświadczenia wiem, że trema szybko mija i z czasem zapominacie, że jestem z Wami i robię zdjęcia.

Jeśli chodzi o kwestię ubrań. Zawsze powtarzam, że najważniejsze podczas sesji jest to abyście czuli się komfortowo i wygodnie.  Dobrze, gdy ubrania wszystkich członków rodziny są spójne i w podobnych odcieniach. Na zdjęciach dobrze wypadają jasne pastelowe kolory i biel. Najważniejsze, aby ubrania nie miały krzykliwych kolorów, wyrazistych nadruków ani napisów. W przypadku sesji ciążowych sprawdzają się zwiewne materiały ażurowe, koronkowe oraz długie sukienki.

Sesje zdjęciowe wykonuję głównie w Waszych domach. Nie martwcie się jeśli uważacie, że Wasze mieszkanie nie nadaje się do zdjęć. To tu toczy się Wasze życie, tu czujecie się najlepiej i najbardziej swobodnie. Nie musi być to wnętrze z katalogu.  Jeśli wolicie natomiast sesję w plenerze, możemy umówić się na wspólny spacer do parku, lasu lub na plac zabaw.

Czas trwania sesji zdjęciowej uzależniony jest od wybranego pakietu z oferty. Szczegóły można znaleźć w tutaj.
Podczas sesji nie zerkam jednak co chwila na zegarek i nie pilnuję czasu co do minuty 🙂
Jeśli potrzebujecie go więcej, staram się do Was dostosować. W przypadku sesji noworodkowych mam zawsze mam większy zapas czasu. Te sesje są najbardziej elastyczne ze względu na potrzeby Maluszka. Przerwy na karmienie, przebieranie, czasami trzeba też  przeczekać gorszy nastrój Maleństwa.

Cena sesji uzależniona jest od wybranego pakietu. Zapraszam do zapoznania się ofertą.

Ilość zdjęć uzależniona jest od wybranego pakietu. Zapraszam do zapoznania się z ofertą.

Zdjęcia w wersji cyfrowej oraz odbitki staram się przekazywać do 4 tygodni od czasu odesłania wybranych zdjęć.

Po pierwszej selekcji obrobione zdjęcia, udostępniam w formie galerii na swojej stronie. Galeria jest zabezpieczona hasłem i tylko Wy macie wgląd w swoje zdjęcia. Macie możliwość wyboru zdjęć, które chcecie otrzymać w pakiecie. Wystarczy zaznaczyć w galerii, które pozycje wybieracie.

Klientom przekazuję jedynie zdjęcia po profesjonalnej obróbce. Uważam, że praca nad zdjęciem podczas obróbki to bardzo ważny element efektu finalnego. Dzięki postprodukcji nadaję zdjęciom unikalny styl i charakter.

Zaleca się aby sesje ciążowe najlepiej wykonywać między 6 a 8 miesiącem ciąży. Jednak tak naprawdę, wszystko zależy od mamy – od jej samopoczucia i wielkości brzucha. 

Zaleca się aby sesje noworodkowe wykonywać do 2-3 tygodni od momentu wyjścia Mamy ze szpitala. W tym czasie  Maleństwo najwięcej śpi, jest najbardziej elastyczne i spokojne. W teorii.
W praktyce bywa to różnie. Pracowałam z tygodniowymi Maluszkami, które w ogóle nie miały ochotę na spanie,a bardziej na noszenie i karmienie na zmianę. Natomiast starsze przesypiały całą sesję. Dlatego nie ograniczam się do sztywnych ram czasowych. Każdy moment uchwycenia Waszych wspólnych chwil będzie dobry.

Szanuję Wasza prywatność i jedynie za Waszą zgodą wybrane zdjęcia umieszczam na swoim blogu, facebook’u lub instagramie.

Zdjęcia w wersji cyfrowej zgrywam na pendrive, który przekazuję Klientom razem z odbitkami.

Jeśli masz więcej pytań