O mnie

Kilka słów

O mnie

Kim jestem

Mam na imię Kamila, ale wszyscy mówią do mnie Kama. Robię zdjęcia niepowtarzalnych chwil codzienności, łapię emocję oraz zatrzymuje w kadrze ważne momenty z życia.

Prywatnie jestem mamą trzech fajnych chłopaków oraz żoną fajnego męża. W tym męskim gronie towarzyszy mi nasza suczka kundelek (choć mówimy o niej kundelka).

W wolnych chwilach, które przy trójce dzieci i pracy są naprawdę bezcenne, jeżdżę na rowerze, biegam, chodzę po lesie. Lubię spędzać czas z przyjaciółmi i chodzić na randki z mężem.

Ważna jest dla mnie szczerość i życzliwość w stosunku do innych. Nie lubię udawania, zawziętości i obrażalskich ludzi.

Nieustannie staram się znaleźć równowagę w życiu i doceniać małe rzeczy. Wierzę, że nic nie dzieje się bez przyczyny, że dobro wraca i że w życiu ważne są relacje.

Jestem zodiakalnym rakiem - emocjonalna i uczuciowa, z dużą wyobraźnią. Jestem mistrzynią w maratonach myśli i wymyślaniu wszelkich hipotetycznych scenariuszy różnych sytuacji.

Mieszkam w Łodzi.

dlaczego fotografia

Fotografia jest ze mną odkąd pamiętam.

Jako dziecko obserwowałam Tatę w jego ciemni fotograficznej, gdzie wywoływał setki zdjęć. Do tej pory pamiętam odbitki rozwieszone pod sufitem, zapach i atmosferę tamtego miejsca.

Swój pierwszy aparat fotograficzny wygrałam w wieku 13 lat w konkursie plastycznym. Od tamtej pory każdą wolną chwilę spędzałam robiąc zdjęcia i tak jest do dziś. Przez pewien okres zajmowałam się fotografią analogową, jednak ostatecznie wybrałam fotografię cyfrową.

Wierzę, że w czasach kiedy wszystko pędzi i często nie pamiętamy co było tydzień temu, to właśnie zdjęcia pomagają nam wracać do tego, co chcemy zachować w pamięci.

Dzięki nim możemy się na chwilę zatrzymać.

jakie sesje wykonuję

Uważam, że najpiękniejsze zdjęcia to te naturalne, pełne czułości i bliskości. Zdjęcia niepozowane, które powstają w sposób niewymuszony.

Moje zamiłowanie do fotografii naturalnej pojawiło się w momencie narodzin mojego pierwszego syna. Chciałam, aby jego zdjęcia były autentyczne bez zbędnych upiększeń, przebieranek i aranżacji.

Od sześciu lat mam wielką przyjemność fotografować dla innych. Nie posiadam studia, nie uznaję pozowania. Uwielbiam światło zastane. Jestem fanką sesji rodzinnych, ponieważ nigdy nie wiem czego mogę się spodziewać. Uwielbiam sesje noworodkowe za wszystkie świeże emocje oraz sesje ciążowe za ich intymność, subtelne oczekiwanie i spokój.

Tworzę dla Was zdjęcia pełne uczuć i prawdziwych emocji. Zachowuję dla Was zwykłe chwile, których nie da się powtórzyć.

Moja specjalność to sesje domowe. W sezonie możemy umówić się też na zdjęcia w plenerze.

jak pracuję

W mojej pracy najważniejsze dla mnie to dostrzeganie autentycznych emocji i szczerych uczuć w najdrobniejszych gestach.

W czasie sesji obserwuję, poznaję humory i nastroje wszystkich członków rodziny. Wczuwam się w Wasz rytm i energię, tak by móc pokazać prawdziwych Was i emocje jakie Wam towarzyszą w danym czasie.

Spotykam się z Wami w Waszych domach lub w miejscach, które lubicie. Tam, gdzie panuje najlepsza atmosfera do opowiedzenia Waszej historii. Wy zapraszacie mnie do swojego świata, a ja pokazuję go Wam w moich kadrach.

Zdaję sobie sprawę, że warunkiem do tego, abyście mogli się przede mną otworzyć jest Wasze poczucie bezpieczeństwa i komfortu przed obiektywem. Zanim zacznę fotografować poznajemy się, słucham Waszych opowieści, oczekiwań. Bardzo ważna jest dla mnie naturalna i luźna atmosfera podczas sesji. Dlatego w czasie zdjęć dużo rozmawiamy, żartujemy, wymieniamy rodzicielskie doświadczenia.

Pracuję na pełnoklatkowej lustrzance Nikon, używam jasnych, stałoogniskowych obiektywów, dzięki którym powstają piękne, ostre i wyraziste obrazy.

Możecie być pewni, że w swoją pracę wkładam całe swoje serce, uważność i zaangażowanie.

Jestem wdzięczna za każde spotkanie z Wami, ponieważ to dzięki Wam spełniam swoje marzenie pracy jako fotografka i wciąż mogę rozwijać swoje skrzydła.

Opinie