Jak przygotować się do rodzinnej sesji zdjęciowej

Rodzinna sesja zdjęciowa w domu – jak się do niej przygotować?

Kiedy już ustalimy wszystkie szczegóły sesji, często pojawią się pytania o sam jej przebieg oraz o przygotowanie się do zdjęć. Zawsze z chęcią odpowiadam na wszelkie pytania, rozwiewam wątpliwości i służę radą, ponieważ wiem, jakie to dla Was ważne. Dziś chciałabym napisać kilka słów na temat najczęstszych pytań jakie mi zadajecie przed sesją czyli kwestia ubrań oraz przygotowania domu. Za każdym razem powtarzam to samo, najważniejsi jesteście Wy i Wasze nastawienie do zdjęć. Możecie mieć piękny, wysprzątany dom z wnętrzem z katalogu, modne ciuchy i gadżety, ale prawda jest taka, że to wszystko na nic się zda, jeśli Wy nie będziecie w nastroju do zdjęć.

Zdjęcia w domu

Decydując się na naturalną domową sesję zdjęciową, możecie być pewni, że nie będę patrzeć na to czy okna są umyte, nie będę przeprowadzać testu białej rękawiczki. Jestem gościem w Waszym świecie, obserwatorem, który ma za zadanie pokazać Was i Waszą rodzinną energię. Nie będą to zdjęcia do katalogu wystroju wnętrz. Moim priorytetem podczas każdej sesji jest pokazanie prawdziwych Was, Waszych emocji, relacji, radości i przede wszystkim miłości. Aby to wszystko się udało, musicie czuć się swobodnie i naturalnie.

W co się ubrać na sesję zdjęciową?

Otrzymuję od Was sporo pytań odnośnie ubioru na sesję, czy Wasze ciuchy mają do siebie pasować kolorystycznie, a jeśli tak to w jakich odcieniach, czy macie być w skarpetkach czy na boso. Bazując na swoim doświadczeniu, uważam, że od koloru ubrań ważniejsze jest dla mnie to, czy dobrze się w nich czujecie. Tata ubrany w elegancką, jasną koszulę, pasującą kolorystycznie do sukienki mamy, na zdjęciach na pewno będzie wyglądać ładnie i wszystko będzie spójne, ale czy będzie naturalne? Czy na co dzień podczas zabaw z dziećmi, wspólnych wygłupach i tarzaniu się po podłodze, faktycznie jest ubrany w elegancką koszulę? Jeśli tak, to super. Jeśli jednak woli zwykły t-shirt, niech to będzie ten t-shirt. Może będzie mniej elegancko,ale na pewno bardziej naturalnie. Moja jedyna, żelazna zasada odnośnie koszulek i bluzek – bez napisów, krzykliwych wzorów i nadruków. Do tej pory pamiętam jedną z moich pierwszych sesji, gdzie tata miał super koszulkę z wielkim zdjęciem kota… Podczas obróbki nie widziałam nic innego poza tym kotem. Dlatego, reasumując, ubierzcie się wygodnie, a przy okazji ładnie.

Rodzinne zdjęcia pełne miłości

Chciałabym Wam pokazać zdjęcia wspaniałej, kochającej się Rodziny, jaką miałam wielką przyjemność ostatnio poznać. Nasze spotkanie to właśnie przykład cudownej, naturalnej atmosfery podczas sesji. Działo się bardzo dużo, jednak nic nie ustawialiśmy ani nie aranżowaliśmy przestrzeni wokół. Były to zwykłe zabawy i wspólne spędzanie czasu. Niby takie proste i oczywiste, a jednak to właśnie takie zwykłe czynności mają moim zdaniem największą wartość i ładunek emocjonalny.