Jakie są plusy domowej sesji noworodkowej

Pierwsze dni razem – sesja noworodkowa w domu

W pierwszych dniach bycia rodzicami wszystko jest nowe, czasami chaotyczne i bywa, że ciężko Wam cokolwiek zaplanować. Dlatego jeśli rozważacie sesje zdjęciową z noworodkiem najlepiej zdecydować się na zdjęcia w domu. Sesje domowe są najlepszym sposobem na zatrzymanie tych pierwszych, niepowtarzalnych chwil razem. Nigdzie nie musicie jeździć, ponieważ to ja przyjeżdżam do Was. Nie musie się więc stresować pakowaniem, podróżą i nowym otoczeniem. Domowa sesja noworodkowa nie zakłóci spokoju Maleństwa, ani Waszego nowego rytmu dnia. Zdjęcia wykonuję w zgodzie z potrzebami dzieci, dlatego jest czas na karmienie czy na przewijanie. W każdej chwili możemy zrobić przerwę, najważniejsze dla mnie jest Wasze poczucie bezpieczeństwa i komfortu w czasie sesji. To ja dostosowuję się do Was.

Zalety sesji noworodkowej w domu

Jestem wielką zwolenniczką sesji domowych, to moja specjalność. Uważam, że takie sesje mają same zalety, do głównych można zaliczyć np.

  1. Maluszki czują się bezpiecznie w znanym sobie otoczeniu.
  2. Kilkudniowe noworodki nie są narażone na podróżowanie, nowe wrażenia i bodźce.
  3. Rodzice nie muszą się pakować, ani obawiać, że czegoś zapomną. W domu wszystko macie pod ręką.
  4. Stres i trema przed sesją w domu jest mniejsza, niż przed sesją w studio, ponieważ jesteście u siebie. Szybciej poczujecie się swobodnie przed obiektywem. W końcu wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.
  5. Sesja domowa jest bardzo elastyczna i przebiega zawsze w zgodzie z Waszymi potrzebami.
  6. Nie musicie nic szykować.
  7. Dom to Wasza bezpieczna przestrzeń. Tutaj czujecie się najlepiej.
  8. Każda sesja domowa jest unikalna. Takich naturalnych, domowych ujęć nie sposób odtworzyć, bo każde wnętrze ma inne warunki.
 

Zdjęcia w domu – najlepsza pamiątka na lata

Domowa sesja zdjęciowa w Waszych czterech ścianach ma niepowtarzalny, indywidualny charakter. To tutaj toczy się Wasze życie, pisze Wasza historia. Takie zdjęcia są jedyne w swoim rodzaju i nigdzie nie uda się zrobić takich samych ujęć. Jestem przekonana, że takie kadry będą dla Was najcenniejszą i ponadczasową pamiątką.
Wasz dom to miejsce, w którym zaczęła się Wasza historia jako rodziny. Jestem pewna, że po latach wrócicie do takich ujęć z wielkim sentymentem. Takie zdjęcia będą prawdziwym zapisem tego, jak wyglądało Wasze życie na tym właśnie etapie. Nie martwcie się, czy Wasze cztery ściany nadają się do zdjęć. To wyjątkowe miejsce, w którym przeżywacie wyjątkowe, niepowtarzalne chwile. Nie ma lepszej przestrzeni do zapisania Waszej wyjątkowej, pięknej historii.

Do wpisu wykorzystałam zdjęcia z sesji malutkiego Jasia. Dziękuję Ilonie i Arturowi za zaufanie i przemiłe spotkanie.

Więcej zdjęć z sesji noworodkowych można znaleźć w moim portfolio.