Najlepszy fotograf

Najlepszy fotograf czyli jaki?

Jeśli już zdecydujecie się na profesjonalną sesję zdjęciową szybko pojawi się pytanie „Kto?”. Kto najlepiej zatrzyma dla Was te ważne chwile? Kto opowie obrazami Waszą historię tak, jak chcielibyście ją zapamiętać? Na co warto zwrócić uwagę, gdzie szukać? Prawda jest taka, że na rynku jest wielu zdolnych fotografów i fotografek. Każdy z nas ma swój własny styl, estetykę oraz dziedzinę, w której się specjalizuje. Wybór więc nie jest łatwy, a decyzja ważna, bo to oczami tej osoby zostaną zapisane Wasze wspomnienia.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa?

Fotografa można szukać w sieci, na forach, kierując się opinią innych. Kiedy już zbierzecie kilka namiarów warto przede wszystkim zapoznać się z  portoflio. Dotychczasowe prace fotografów dużo mówią o jego stylu, obróbce jaką stosuje, pokazują też czego możecie się spodziewać podejmując współpracę. Ważny jest też sposób komunikacji i to czy złapiecie ze sobą dobry kontakt już na etapie pierwszej wymianie maili.To naprawdę ważne, bo to z tą osobą spędzicie później czas na sesji. Jeśli będzie drętwo, nic dobrego z tego nie wyjdzie, bo atmosfera na sesji to już połowa sukcesu.
 
Pozostaje jeszcze kwestia ceny. Warto przy tym zaznaczyć, że koszt sesji to nie tylko czas spędzony w Waszym domu. W cenie zawierają się też godziny obróbki, szkolenia jakie dany fotograf odbył, amortyzacja sprzętu oraz koszty prowadzenia działalności. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że sugerując się wyłącznie ceną nie można mieć gwarancji udanych zdjęć.

Najlepszy fotograf dla Ciebie

Najlepszy fotograf to taki, który będzie Wam odpowiadać stylem swoich zdjęć, ale co jest równie ważne – musicie się przy nim dobrze czuć. Na każdej sesji powtarzam, że najważniejsza dla mnie jest luźna, przyjazna atmosfera. Tylko w takich warunkach jesteście w stanie się otworzyć, odprężyć i miło spędzić ten czas na sesji. Jeśli nie złapiecie dobrego kontaktu ze swoim fotografem i będziecie tylko czekać na koniec zdjęć, nie możecie oczekiwać potem dobrych ujęć. 

Miłe wspomnienia

Sesję zdjęciową warto potraktować nie tylko jako spotkanie z fotografem, ale sposób na inne, miłe spędzanie czasu. Zdjęcia jakie powstaną w czasie sesji będą niewątpliwie cudowną pamiątką, ale sama sesja też powinna być dla Was miłym wspomnieniem. Kiedy oglądając potem zdjęcia, będziecie czuć emocje jakie Wam towarzyszyły podczas ich robienia, wzruszycie się, uśmiechniecie i pomyślicie, że to był fajny czas, to znaczy, że znaleźliście dla siebie najlepszego fotografa.

Dobra energia

Zdjęcia do wpisu pochodzą z sesji ciążowej jaką miałam okazję ostatnio wykonać dla Marysi i Bartka, którzy oczekują narodzin swojej córeczki. Właśnie w czasie takich spotkań jestem szczęśliwa, że dzięki zdjęciom spotykam tak ciekawych i wspaniałych ludzi. Wychodząc od tej wyjątkowej pary czułam się jakbym spotkała się z dobrymi znajomymi.