Regulamin sesji zdjęciowych

Moje zdjęcia określam mianem naturalnej fotografii rodzinnej. Zdjęcia wykonuję z pełnym zaangażowaniem, uważnością, wykorzystując swój kadr widzenia, czyli moje spojrzenie na ludzi oraz otaczający nas świat. Bardzo się cieszę, że styl mojej fotografii przekonał Was do skorzystania z mojej oferty. Decydując się na współpracę ze mną, akceptujecie mój styl pracy, kadry, kolorystykę oraz obróbkę zdjęć. Pamiętajcie przy tym, że na końcowy efekt zdjęć poza moja pracą wpływa jeszcze kilka innych czynników, takich jak nastawienie i humor modeli, otoczenie, pogoda, warunki oświetleniowe w Waszych domach.

Poniżej przedstawiam Wam regulamin sesji zdjęciowych. Stworzyłam go z myślą o Was, aby nasza współpraca od początku opierała się o jasne i przejrzyste zasady.

Regulamin sesji zdjęciowych

  1. Przed sesją zdjęciową otrzymacie link do niniejszego regulaminu w celu zapoznania się z jego treścią.
  2. Podjęcie współpracy oznacza jego akceptację. W dniu sesji otrzymacie ode mnie do podpisania oświadczenie, że treść regulaminu jest Wam znana oraz ewentualną zgodę na wykorzystanie Waszego wizerunku.

Miejsce i termin sesji

  1. W celu zapisania się na sesję można skorzystać z formularza kontaktowego umieszczonego na stronie https://mojkadrwidzenia.pl w zakładce kontakt lub skontaktować się ze mną za pośrednictwem social media (facebook, instagram).
  2. Po ustaleniu terminu sesji wspólnie wybieramy miejsce, gdzie ma odbyć się sesja.
  3. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć ze względu na pogodę.
  4. W przypadku choroby uzgadniamy nowy termin.

Płatność

  1. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu sesji gotówką lub przelewem najpóźniej 3 dni po wykonaniu sesji.
  2. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.

Wybór ujęć, obróbka, przekazanie Wam zdjęć

  1. Zdjęcia do wyboru wysyłam najpóźniej 3 tygodnie po sesji.
  2. Na podany adres e-mail przesyłam Wam link do prywatnej galerii zdjęć poprzez serwis https://www.photonesto.com. Za jego pośrednictwem wybieracie ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem. Galeria składa się ze zdjęć wyselekcjonowanych i obrobionych w programie Lightroom.  W przypadku gdy w pakiecie znajduje się album, projekt i układ zdjęć leży po mojej stronie jako fotografki. Propozycję rozkładówek wyślę Wam do akceptacji.
  3. Galeria zdjęć służy do podglądu oraz wyboru ujęć w pakiecie. Po dokonaniu wyboru, opłaceniu dodatkowych zdjęć / odbitek zostaje włączona możliwość pobrania plików elektronicznych przez photonesto.com.
  4. Decyzję odnośnie wybranych zdjęć należy odesłać w ciągu 30 dni od otrzymania galerii.  
  5. Gwarantuję wykonanie usługi na poziomie pokazanym w portfolio na stronie oraz w moich social media. Efekt sesji zależy jednak również od Waszego zaangażowania.
  6. Pliki od dnia wyboru przechowuję pół roku. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.
  7. Odbitki są gotowe do odbioru lub wysłania do 2 tygodni od daty wyboru ujęć w pakiecie.
  8. Podczas obróbki zdjęć, nie zmieniam Waszych sylwetek, nie odchudzam, nie powiększam, nie zmniejszam. Modyfikacje wyglądu mogą dotyczyć jedynie pojedynczych mankamentów skóry.
  9. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.

Vouchery

  1. W swojej ofercie posiadam również możliwość wykupienia vouchera na sesje, czyli sesję w prezencie.
  2. Opłata za voucher pobierana jest w całości z góry.
  3. Voucher ważny jest przez pół roku od momentu zakupu.
  4. Szczegóły na ten temat można znaleźć na mojej stronie https://mojkadrwidzenia.pl/vouchery

Publikacja zdjęć

  1. Szanuję Waszą prywatność oraz prawo do ochrony Waszego wizerunku. Bez Waszej wcześniejszej zgody nie udostępniam zdjęć w internecie, nie wykorzystuję ich do publikacji ani do żadnych innych celów. Niemniej jednak, możliwość pochwalenia się swoją pracą to ważny element pracy fotografa. Będzie mi więc niezmiernie miło, jeśli wyrazicie zgodę na umieszczenie zdjęć na mojej stronie internetowej
   mojkadrwidzenia.pl
   oraz social media:
   https://www.instagram.com/mojkadrwidzenia
   https://www.facebook.com/mojkadrwidzenia
   Zgoda ta jest oczywiście dobrowolna i możecie ją podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Zgodnie z prawem, zgodę na udostępnianie wizerunku w każdej chwili możecie cofnąć.
  2. Informacja o przetwarzaniu Waszych danych znajduje się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie: https://mojkadrwidzenia.pl/polityka-prywatnosci-i-plikow-cookies , decydując się na sesje akceptujecie jej warunki.
  3. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, otrzymujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, czyli możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać.
  4. W związku z tym, że posiadam prawa autorskie do wykonanych przeze mnie zdjęć, nie zgadzam się na wprowadzenie zmian wpływających na wygląd wykonanej przeze mnie fotografii.

Dziękuję

Moja praca to również moja pasja, wkładam w nią całe swoje serce oraz zaangażowanie. Zależy mi, aby wspólnie spędzony czas podczas sesji był dla Was miłym doświadczeniem. Powyższe informacje powstały po to, by ułatwić nam organizację sesji na jasnych zasadach, bez niedomówień a przede wszystkim w miłej atmosferze.
Jestem Wam wdzięczna za zainteresowanie moją pracą. Jesteście dla mnie niesamowicie ważni, ponieważ to dzięki Wam mogę się spełniać zawodowo, spełniać swoje marzenie pracy fotografa i rozwijać skrzydła. Dziękuję.