Sesja ciążowa. Kiedy i dlaczego warto wykonać zdjęcia ciążowe?

Kiedy wykonać zdjęcia ciążowe

Sesja ciążowa. Kiedy i dlaczego warto wykonać zdjęcia ciążowe?

Ciąża to zdecydowanie wyjątkowe miesiące w życiu każdej pary pragnącej powiększyć rodzinę, czas wielkich zmian, przygotowań, lekkiego stresu, ale przede wszystkim jest to czas radości i ciekawości.  Coraz więcej przyszłych rodziców pragnie zachować ten okres w pamięci uwieczniając go podczas sesji ciążowych. Który miesiąc jest najlepszy na wykonanie sesji ciążowej? Dlaczego warto zdecydować się na zdjęcia z brzuszkiem? W tym wpisie odpowiem na najczęściej zadawane pytania dotyczące sesji ciążowychkiedy i dlaczego warto zrobić takie zdjęcia.

W którym miesiącu najlepiej wykonać zdjęcia ciążowe?

Często pytacie mnie kiedy wykonać sesję ciążową. Przyjmuje się, że najlepszy czas na wykonanie sesji ciążowej to okolice 7 miesiąca ciąży, kiedy brzuszek jest już widoczny, a przyszła mama czuje się na siłach. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna. Każda przyszła mama przechodzi ciążę inaczej. Dlatego warto obserwować zmiany w swoim ciele, samopoczuciu i kondycji. Najważniejsze w czasie sesji ciążowej to dobre samopoczucie przyszłej mamy. Jeśli czujesz się dobrze, nie masz problemu z poruszaniem się, nie odczuwasz dyskomfortu to na zdjęcia możemy umówić się nawet w końcówce ciąży. Zdarzało mi się wykonywać sesje ciążowe nawet na kilka dni przed porodem, kiedy to przyszła mama miała jeszcze pokłady energii i siły na ostatnie zakupy, urządzanie pokoiku, a niektóre były nawet w trakcie remontu czy przeprowadzki.

Dlaczego warto zdecydować się na sesję ciążową?

Ciąża to niewątpliwie czas wielkich zmian w życiu rodziców. Warto jednak pamiętać, że przez te 9 miesięcy ogromne zmiany zachodzą również w Was samych, Waszym związku, Waszych emocjach i uczuciach, które Wam towarzyszą. Prawda jest taka, że pewien etap się kończy, aby mógł rozpocząć się kolejny. Nowy i nieznany. Dlatego gorąco namawiam Was do uwiecznienia tych wyjątkowych, ostatnich wspólnych chwil we dwoje. Zatrzymać w kadrach czas oczekiwania na Wasze największe szczęście. Jestem pewna, że będziecie do nich wracać z uśmiechem i odrobiną nostalgii.

Więcej zdjęć z sesji ciążowych można znaleźć w moim portfolio.