Sesja niemowlęca w plenerze – Łódź

Sesja niemowlęca w plenerze

Czy zdarzyło Wam się marzyć o sesji noworodkowej, ale z różnych przyczyn nie udało się jej zrealizować? Nie martwcie się, nic straconego, przecież chwile z Waszym Maluszkiem można uwiecznić w dowolnym momencie. Nie trzeba czekać na szczególną okazję ani trzymać się rygorystycznych reguł co do czasu, w którym warto takie zdjęcia wykonać. Podczas, gdy sesja noworodkowa jest zazwyczaj przeprowadzana w ciągu pierwszych 10-14 dni życia dziecka, gdy maluch jest jeszcze bardzo mały i śpi większość czasu, sesja niemowlęca odbywa się zazwyczaj, gdy dziecko ma już kilka miesięcy, jest bardziej aktywne i rozwinięte. To otwiera wiele możliwości co, do miejsca, gdzie taka sesja może się odbyć oraz jak będzie przebiegać.

Sesja niemowlęca to wiele możliwości

Sesje noworodkowe skupiają się na uchwyceniu delikatności i kruchości noworodka. Takie sesje wykonuję zawsze w Waszych domach, gdzie Maluszki czują się bezpiecznie. Sesje niemowlęce natomiast bardziej pokazują osobowość dziecka, jego temperament i ciekawość świata. Na zdjęciach można uwiecznić świadome już uśmiechy podczas zabaw z rodzicami, wyraziste miny, pierwsze próby samodzielnego siedzenia lub stawania.  Sesje niemowlęce mogą odbywać się w domu, ale w sezonie warto też pomyśleć o sesjach w plenerze, dlaczego?

Każda sesja plenerowa z niemowlęciem zaczyna się od wyboru odpowiedniego miejsca. To właśnie ta różnorodność lokalizacji sprawia, że tego rodzaju sesje są tak atrakcyjne. Możemy wybierać spośród różnych scenerii, od przyrody, przez miejskie krajobrazy, czy sielskie okolice. Każde z tych miejsc może nadać sesji unikalny charakter i wyjątkową atmosferę, co pozwala na stworzenie fotografii, które oddają osobowość dziecka i styl rodziny.  Dlatego sesje niemowlęce w plenerze cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ pozwalają na tworzenie kreatywnych i niepowtarzalnych zdjęć.

Ciekawość świata i naturalność

Dzieci w wieku niemowlęcym są niezwykle ciekawe świata, a każdy nowy bodziec wywołuje ich reakcje. Dom to cudowne miejsce do zdjęć, niezmiennie jestem wielką fanką sesji domowych. Warto też jednak zapamiętać to, jak nasze dziecko poznawało świat. Na świeżym powietrzu niemowlę może reagować na otaczającą je przyrodę. Szum drzew, traw, spadające liście, śpiew ptaków. Reakcje maluszków zawsze są spontaniczne i naturalne. Na zdjęciach zatrzymam dla Was uśmiech, zdziwienie, ciekawskie spojrzenia, próby smakowania trawy czy liści, rączki wyciągnięte w stronę tego, co ciekawe i nowe.

Sesje w plenerze z niemowlęciem, o czym warto pamiętać

Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam  przygotować się do sesji w plenerze oraz zadbać o komfort Wasz i Waszego Maluszka.

1. Miejsce sesji
Zastanówcie się, jaka lokalizacja najlepiej odda Waszą wizję sesji. Park, las czy miejski krajobraz? Każda lokalizacja ma swój niepowtarzalny urok, dlatego warto wybrać taką, która pasuje do Waszego stylu i oczekiwań.

2. Strój
Nie zapomnijcie o wygodnym stroju zarówno dla siebie, jak i dla dziecka. Ubranie powinno być dostosowane do pogody, a przede wszystkim być komfortowe dla malucha. Wybierając strój, zwróćcie uwagę na jasne kolory, które mogą pięknie kontrastować z naturalnym otoczeniem. Unikajcie nadmiernych wzorów i neonowych kolorów, które mogą rozpraszać uwagę.

3. Czas sesji
To ważne, aby dzidziuś na sesje był wyspany. Czeka je sporo nowych emocji,  więc sesja po dłuższej drzemce może być bardziej udana. Staraj się unikać godzin, gdy maluch jest zazwyczaj zmęczony.

4. Co zabrać na sesję?
Na sesję warto zabrać ze sobą dodatkowe ubranka, pieluszki. Koc i preparat na komary też mogą się przydać.

5. Współpraca z fotografką
Przed sesją omówimy swoje oczekiwania i pomysły.  To kluczowe, abyśmy wszyscy byli na jednej stronie i wiedzieli, czego się spodziewać.

6. Relaks i naturalność
W trakcie sesji pozostawcie miejsce na spontaniczność. Zachęcajcie niemowlę do naturalnych reakcji, nie do pozowania. Często to właśnie te niezaplanowane chwile tworzą najpiękniejsze ujęcia. Sesja plenerowa z niemowlęciem ma na celu uchwycenie naturalności i spontaniczności. Pozwólmy, aby okazje do zdjęć powstawały same.

7. Pozytywne podejście
Cierpliwość i pozytywne podejście to klucz do udanej sesji. Sesje z niemowlęciem mogą być nieprzewidywalne, więc zachowajcie spokój i cierpliwość. Warto podejść do zdjęć z pozytywnym nastawieniem, bez stresu.

8. Cieszcie się chwilą
Najważniejsze to cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Sesja zdjęciowa to nie tylko okazja do uwiecznienia wspomnień, ale także czas na bycie razem. Dlatego bawcie się razem i twórzcie piękne wspomnienia. Ja je dla Was zatrzymam.

Więcej zdjęć z sesji rodzinnych można znaleźć w moim portfolio.