Sesja rodzinna – Łódź

Sesja rodzinna, gdzie i kiedy najlepiej umówić się na taką sesję?

Nie tylko wielkie uroczystości, chrzty, komunie czy urodziny są dobrą okazją do zdjęć rodzinnych. Tak naprawdę sesję rodzinną można mieć bez żadnej okazji. Jeśli chcecie zatrzymać Wasze wspólne chwile, aby w przyszłości móc do nich wracać, nie czekajcie na ważne wydarzenia, zdjęcia można zrobić każdego dnia. Na luzie, bez wielkich przygotowań, stresów i oczekiwań. Umówimy się w dogodnym dla Was terminie, w Waszym domu lub innym miejscu, gdzie czujecie się dobrze i swobodnie. Wy będziecie zajmować się sobą, a ja uwiecznię dla Was Waszą rodzinną historię na zdjęciach.

Gdzie najlepiej wykonać zdjęcia rodzinne?

Warunkiem aby zdjęcia wyszły naturalne, jest to, że musicie czuć się dobrze i swobodnie przez moim obiektywem. Nie ma co ukrywać, że sesja rodzinna nie jest naturalną sytuacją, w końcu nie zapraszacie kogoś z aparatem do siebie na co dzień. Jednak można ten lekki stres trochę złagodzić, umawiając się na zdjęcia w Waszym miejscu na ziemi. W miejscu, które dobrze znacie, gdzie czujecie się naturalnie i swobodnie. Może to być Wasz dom, do czego zawsze gorąco namawiam, ulubiony park, las czy działka. Warto pamiętać i często to podkreślam, że miejsce, gdzie zrobimy zdjęcia to jedynie tło dla Was i Waszych relacji. Nie zwracam uwagi na to, czy wnętrza są designerskie, czy jest porządek i czy kolory wnętrz ze sobą współgrają. To nie są rzeczy istotne, najważniejsze dla mnie w czasie sesji jest Wasze dobre samopoczucie i naturalna atmosfera, a znajome Wam otoczenie na pewno w tym pomoże.

Co się robi w czasie rodzinnej sesji zdjęciowej?

Nie jestem zwolenniczką aranżowania sytuacji w czasie sesji. Zamiast tego obserwuję i wykorzystuję to, co widzę. Początek sesji zawsze jest trochę stresujący, ale gwarantuje, że to szybko mija i gdy przełamiemy pierwsze lody przestajecie zwracać uwagę na dźwięk migawki. Zaczynacie czuć się swobodnie, rozmawiacie, żartujecie, przytulacie się, bawicie. Czasami mogę coś podpowiedzieć, ale zawsze podążam za Wami i dostosowuję się do tego co robicie. Moim zadaniem jest wyłapanie z tych wspólnych zwykłych chwil, niezwykłych momentów i niuansów wartych zapamiętanie. Na sesji rodzinnej ważna jest dla mnie Wasza rodzinna energia, zależy i na tym aby pokazać Wasze relacje, naturalność i to jaką rodzinę tworzycie.

Ile trwa sesja rodzinna?

Sesja rodzinna trwa zazwyczaj do 2 godzin. Z doświadczenia wiem, że ten czas mija naprawdę szybko i zanim się obejrzycie będzie po wszystkim. Co więcej, często słyszę, że po sesji jesteście pozytywnie zmęczeni. A gdy oddaję Wam galerie ze zdjęciami do wyboru dziwicie się, że takie zdjęcia powstały w tym Waszym rodzinnym chaosie, że nawet nie wiedzieliście kiedy robiłam te zdjęcia. Jeśli macie życzenie, a pogoda na to pozwala możemy też spotkać się w plenerze lub w czasie sesji wyjść na spacer, wtedy nasze spotkanie może potrwać trochę dłużej. Jednak zapewniam Was, że 2 godziny to wystarczający czas na udaną sesję rodzinną. Tym bardziej jeśli najmłodsi członkowie rodziny będą mieć dość wrażeń.

Do wpisu wykorzystałam zdjęcia wspaniałej rodziny jaką miałam okazję niedawno poznać.  Zawsze przed sesją proszę Was o napisanie kilku słów o sobie. Opis tej rodziny czytałam dwa razy… a po zdaniu „rodzina to moje największe osiągnięcie” wiedziałam, że będzie cudownie.

Więcej zdjęć z sesji rodzinnych można znaleźć w moim portfolio.