Jak przygotować się do sesji noworodkowej w domu

Sesja noworodkowa w domu

Domowe sesje noworodkowe to jedne z moich ulubionych spotkań z Wami. Wielokrotnie opisywałam już zalety takich sesji, na ten temat możecie przeczytać np. tutaj oraz tutaj. Dziś chciałabym napisać kilka słów o tym w jaki sposób przygotować się do sesji noworodkowej w domu, na co warto zwrócić uwagę, a czym w ogóle nie należy się nie przejmować. Wiadomo, że budowanie relacji z obcą osobą nie zawsze jest proste. Z doświadczenia jednak wiem, że gdy zarówno klient jak i fotograf wykazują dobre chęci, wspólnie są w stanie osiągnąć zamierzony cel -wyjątkowe zdjęcia ukazujące Waszą historię.

O czym warto pamiętać przed sesją noworodkową w domu

Wychodzę z założenia, że każda sesja przede wszystkim powinna być dla Was przyjemnością. Sposobem na wspólne spędzenie dobrego czasu, bez napięcia i poczucia, że coś musicie. Tak naprawdę, najważniejsze jest to abyście byli sobą i mimo lekkiego stresu, który możecie odczuwać postarać się podjeść do zdjęć z pozytywnym, luźnym nastawieniem. Uwierzcie mi, że z moim doświadczeniem potrafię przeprowadzić Was przez sesję bez stresu i na luzie. W dobrej atmosferze nieśmiałość i stres szybko miną. Dajcie się ponieść chwili i po prostu bądźcie razem. Dla uważnego obserwatora wystarczą ułamki sekund, by wychwycić bliskość, naturalność, szczery uśmiech.

Jak przygotować się do domowej sesji noworodkowej ?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam  przygotować się do sesji w domu.

1.  Dobre nastawienie

Wasza inicjatywa w czasie sesji jest niezwykle istotna. Efekt końcowy w dużej mierze zależy bowiem od zaangażowania obu stron, zarówno Waszego jak i mojego jako fotografki. Ja ze swojej strony daję oczywiście propozycje ujęć, mogę doradzić pewne czynności, jeśli jednak w czasie naszego spotkania nie będzie między Wami interakcji, zabraknie okazji do wykonania różnorodnych ujęć. Wy sami wiecie najlepiej w jakich sytuacjach czujecie się dobrze i swobodnie. To Wy tworzycie kontekst do historii, którą mam dla Was zapisać.

2. Maluszek

Zadbajcie o w miarę wyspanego i najedzonego maluszka. Sprawdźcie czy ubranko jest dla niego wygodne i komfortowe. Na wszelki wypadek, możecie przygotować zapasowy zestaw ubranek.

3. Dom

Pamiętajcie, że nie przyjeżdżam do Was na inspekcje porządku. Wiem, jak to jest odnajdywać się w nowej rzeczywistości z małym człowiekiem. Nie zawsze jest czas i przestrzeń na super porządki i to jest ok, to normalne. Wasz dom do Wasza przestrzeń, to nie musi być sterylne mieszkanie z katalogu. Warto tylko pochować ładowarki i kable, żeby nie psuły nam drugiego planu.

4. Ubranie

Dobór ubrań jest kluczowy i wpływa na efekt końcowy. Przede wszystkim wybierzcie to, w czym czujecie się dobrze, wygodnie, co nie krępuje ruchów. To, co nosicie na co dzień będzie ok. Wybierzcie ubrania ponadczasowe, które nie znudzą się Wam za rok. Dobrze jeśli styl i kolory ubrań będą do siebie pasować i będą z jednej bajki kolorystycznej. Jednak nie jest to warunek konieczny. Unikajcie za to wyrazistych wzorów, napisów, jaskrawych kolorów. Na zdjęciach dobrze wychodzą jasne kolory, kolory ziemi, neutralne barwy. Dzięki temu skóra na Waszych zdjęciach będzie wyglądać świeżo. Ciemne kolory zabierają światło. A neonowe barwy odbijają się na buzi

5.Czas sesji

To ważne, aby dzidziuś na sesje był wyspany. Czeka je sporo nowych emocji,  więc sesja po dłuższej drzemce może być bardziej udana. Pamiętaj też, że  sesje domowe odbywają się w godzinach porannych. Sesja zazwyczaj trwa ok. 1.5 godziny. Jeśli jednak w trakcie naszego spotkania potrzebna jest dłuższa przerwa, dostosowuję tempo sesji do Waszych potrzeb. 

6. Cieszcie się chwilą

Najważniejsze to cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Sesja zdjęciowa to nie tylko okazja do uwiecznienia wspomnień, ale także czas na bycie razem. Dlatego bawcie się razem i twórzcie piękne wspomnienia. Ja je dla Was zatrzymam.

Więcej zdjęć z sesji noworodkowych można znaleźć w moim portfolio.